I dok je Nenad Borovčanin sa ekipom, kad već nije ceo stadion, zauzeo deo prostorija na novoizgrađenom stadionu, tobož otvarajući Bokserski centar, a u tome je učestvovala i slikala se (mada nema nikakavih ingerencija-nemi posmatrač) i lokalna samouprava, naši bokseri nisu učesvovali na međunarodnom takmičenju u Kini. Postavlja se logično pitanje: Kome je otvoren trening centar za boksere, ko je strpao pare u džep i ko ima koristi od trening centra na Lagatoru.
,
O ovom takmičenju navodi proslavljeni as Miodrag Milić.
"U kineskom gradu Guijangu održan je drugi ovogodišnji Svetski kup za žene i muškarce u elitnoj konkurenciji. Na kupu je učestvovalo nešto više od 300 boksera i bokserki iz celog sveta. Prvi ovakav turnir održan je u martu mesecu ove godine u Brazilu. Poznati svi osvajači medalja. Dosadašnji je tok takmičenja je bio vrlo dinamičan i kvalitetan, viđene su fantastične borbe i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, a, i ovoga puta prednjače: Azijati, Uzbeci, Kazaci, Kinezi, Indijci, Mongoli...kao i Amerikanci, Brazilci, Englezi, Francuzi, Irci...Iako je Srbija već 6 meseci članica, od MOK- a priznatog World boxinga, potpuno je nejasno zasto su naše selekcije preskočile ovaj turnir? Ovo posebno važi za muški tim, iz razloga što se naši seniori još uvek (od ulaska u World boxing federaciju) nisu oprobali sa vodećim svetskim federacijama koje su nekoliko godina unazad bojkotovale takmičenja pod patronatom, već godinama suspendovane IBA (proruske) federacije. Tu naravno da mislim na gore već spomenute države, uglavnom azijskog i prozapadnog sveta. Bila je to lepa prilika za nase najbolje boksere: Ametovića, Ćamovića Abasova, Nikolića, Memića, Simića, Pizuricu...da u konkurenciji koja će ih očekivati na Olimpijskom putu za Los Anđeles 2028. godine. Naravno da je ovaj put kojim trenutno hodamo, lakši i bezopasniji. Hoće li on biti i onaj pravi, koji će nas odvesti do grada anđela, saznaćemo krajem sledeće godine."
Ima i onih koji, naivno, drugačije misle. Nedostatak finansijskog momenta, kao argument, ne dolazi u obzir, jer dobro obavešteni izvori navode da je firma Borovčanina i njegove nevenčane supruge, od organizacije poslednjeg velikog takmičenja u Beogradu, prihodovala oko 2 miliona eura. Kakav je "tal" usledio između Vučića i Borovčanina, nije do sad poznato.
"Pobeda na Svetskom kupu u paklenoj konkurenciji donosi 150 bodova, a pobeda na MI i EP 600. Kina je mnogo daleko, jul period kad su mnogi umorni od napornih mečeva. Nije loše da se naši fokusiraju na MI i EP, tu će im biti glavni rivali u kvalifikacionim turnirima za OI, koji počinju dogodine na SP u Kazahstanu i Evropskim igrama u Turskoj.Nisam ubeđen da bi za naše boksere i bokserke bilo koristi da su bili na Svetskom kupu u Kini. Tako mogu da rade velike nacije, sa mnogo sportista i mnogo sredstava.To što mi verujemo da smo mnogo veliki, govori o našem mentalnom sklopu a ne o realnim potencijalima. Još smo i odlični, koliko smo realno mali."
Znam, reći ćete ima vremena...Iznenadićete se kako će to vreme brzo proći.













ПОСТАВИ КОМEНТАР
ПОСТАВИ КОМEНТАР КАО ГОСТ